Laatst sprak ik met een collega ondernemer. Een echte MKB-er. Een harde werker met een visie.
Hij heeft heel wat ballen in de lucht te houden: klanten, leveranciers, een bank en natuurlijk: ook nog een thuis 🙂
Ik vroeg hem: waar doe JIJ het allemaal voor? Als ondernemer?
Er kwam niet echt een antwoord. Het was iets als ‘vrij zijn’, ‘ergens een klappertje’, ‘joie de vivre’, ‘later lekker reizen’. Niet heel concreet dus.
Dat heeft mij aan het denken gezet. Hoe kan ik een ondernemer nou succesvol laten ondernemen? Dat is immers waar wij voor staan!
Als je invulling aan succes wilt geven moet je weten wat je wilt:
- Welk doel streef je na als ondernemer?
- Wanneer heb je dat dan gerealiseerd?
- Hoe ziet de koers er dan uit?
- Wat doe je als je met nieuwe omstandigheden te maken krijgt?
Zou het niet lekker zijn als je op hoofdlijnen een lange termijn ondernemERSplan hebt liggen waar je jaarlijks aan kunt spiegelen? Een kader waarbinnen je je keuzes kunt maken? Je je eigen verwachtingen kunt managen en koers kunt houden?
Ik heb hier over nagedacht. Op een MKB manier. Dus geen dikke rapporten en zware plannen.
Ik kom op 5 cruciale ondernemersvragen.
Een solide antwoord hierop voorkomt dat je aan het einde van de rit teleurgesteld om je heen kijkt. Dat je je afvraagt waar de buurman het toch van doet. Of dat je zelfs met lege handenstaat, zoals Jan in zijn nieuwe cartoon.
Als jij je toekomst anders voor je ziet, houd dan dit weblog in de gaten. Ik zet iedere maand één ondernemersvraag online om over na te denken.
Wil je hier eens dieper op in gaan? Neem dan contact met ons op voor een vrijblijvende afspraak